Ako nakupovať v sekáčoch

05.09.2020

ako nakupovať v sekáčoch?


nie je dôvod báť sa sekáčov. sekáče sú super, len to treba skúsiť. nájdete tam všetko, čo si viete predstaviť a občas aj niečo navyše. (čo nájdete u nás v sekáči som popísala v článku čo kúpite v good secatch tu.)

v sekáčoch môže nakupovať každý, nie je potrebné žiadne vybavenie a už vôbec nie predsudky. nie je to hanba, ani obchod pre chudobných. hlavná pointa sekáčov nie je nakupovať lacno. au. nakupovať lacno sa dá aj vo fast fashion značkách a to veľmi ľahko. no ako vieme, tričko, ktoré pre nás stojí 3 €, v skutočnosti stojí oveľa viac. v sekáčoch môžeme nakupovať udržateľne. tovar, ktorý je v skvelom stave, no inak by skončil na skládke alebo v spaľovni, lebo niekto ho už vyradil zo svojho šatníka.


1. hľadajte

pri vstupe do predajne so second hand textilom záleží na postoji. treba hľadať. nenájdete od každých nohavíc všetky veľkosti, no častokrát tam nájdem také kúsky, ktoré by ste inde nenašli. je potrebné kúsky vyťahovať, obzerať si ich a ísť rad za radom. dotknúť sa materiálu, vziať si to do kabínky a vyskúšať.

2. vystúpte zo svojej komfortnej zóny a pozrite sa aj na kúsky, ktoré sú "mimo vás"

nehľadajte tak, ako hľadáte v reťazcoch s rýchlou módou. prezerajte si kúsky. v obchodných centrách často kupujeme len preto, že sme zlákaní krásou všetkého naokolo, samozrejme, to je ich stratégia. tu to funguje inak. poobhliadnite sa aj za kúskami, ktoré bežne nenosíte, ktoré v skrini ešte nemáte, alebo o ktorých si myslíte, že nie sú pre vás a možno zistíte, že je to presne naopak a nájdete si novú obľúbenú rifľovú bundu.

3. skúšajte

padlo vám niečo do oka? výborne! a šup šup s tým do kabínky. oblečte si to, poprechádzajte sa v tom a uvidíte.

4. príďte znova

vybrali ste si? skvelo! príďte znova. nevybrali? nevadí! príďte nabudúce.


dúfam, že sa nabudúce vidíme v sekáči. prajem vám príjemné nakupovanie a krásne úlovky!